Projekt Uniwersytetu Dzieci w Klasie w roku szkolnym 2020-21

Projekt Uniwersytetu Dzieci w Klasie w roku szkolnym 2020-21

Dlaczego na Ziemi jest coraz cieplej? Co porosty mówią o jakości powietrza? Czy ludzie mogą stopić wszystkie lodowce? Jak z butelek powstają bluzy polarowe? Czy rzeka może ogrzać miasto?

Na te i inne ciekawe pytania uczniowie klasy 3 poznają odpowiedzi w ramach projektu Ekologia. Jak chronić środowisko?

Podczas lekcji  uczniowie będą prowadzić obserwacje przyrodnicze. Dowiedzą się, jak chronić środowisko i czym jest klimat. Będą także pracować kreatywnie, nadając nowe życie zużytym przedmiotom. Zajęcia pomogą im trenować kompetencje społeczne i rozszerzą ich wiedzę przyrodniczą.

Scneariusze opracowane są w oparciu o Metodę Pytań i Doświadczeń, której najważniejszym założeniem jest rozbudzanie u dzieci ciekawości, która potęguje chęć poznawania inspirującego świata nauki i odkrywania własnych pasji.

Ten ogólnopolski projekt pn. Ekologia. Jak chronić środowisko? w ramach programu Uniwersytet Dzieci w Klasie został objęty patronatem honorowym Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status