Nowy wygląd sal w szkole i przedszkolu

Nowy wygląd sal w szkole i przedszkolu

Mimo trudnej sytuacji w kraju i nieobecności uczniów w szkole, wiele się u nas dzieje. Pokazujemy pierwsze efekty prac, jakie przeprowadziliśmy w szkole. Te nowe miejsca będą czekały na naszych uczniów, rodziców, nauczycieli już po powrocie do szkolnych murów.

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu pracowników w niespełna dwa tygodnie przygotowaliśmy wszystkie klasy na powrót dzieci do szkoły, a w czasie ferii zimowych pomalowaliśmy i unowocześniliśmy aż trzy sale szkolne.

Do niedawna pedagog, logopeda i terapeuci zajmowali jedno pomieszczenie. Od poniedziałku gabinet pedagoga i logopedy funkcjonować będzie w odrębnej  sali, a zajęcia rewalidacyjne odbywać się będą w nowej, odpowiednio dostosowanej klasie. Obie sale są jasne i przytulne, a wyposażenie poprawia komfort pracy i nauki.

W klasach tych pomalowane zostały ściany, zamontowane zostały nowe rolety i osłony na grzejniki. Sale wyposażono w lustra, tablice manipulacyjno-sensoryczne, hamak do relaksacji, dywany, fotele-gruszki, piłki terapeutyczne. 

Kolejna wyremontowana sala to pokój, w którym przyjmować będziemy rodziców na spotkaniach indywidualnych z nauczycielami, zaproszonych gości, uczniów i nauczycieli z innych szkół. Jest to także miejsce pełniące rolę szatni dla nauczycieli.

Dodatkowo wymienione zostało oświetlenie na wszystkich trzech korytarzach, klatkach schodowych, w kuchni i jadalni, zainstalowano w szkole nowy alarm, zegar szkolny „Elektroniczna Woźna” służący do automatycznego sterowania dzwonkiem szkolnym, pomalowany został sekretariat,  wymienione zostały rolety w klasie 1 i klasie 3 i zabezpieczone kratą schody wyjściowe na boisko.

W przedszkolu wyremontowaliśmy salę Motylków, zakupiliśmy nowoczesne przedszkolne  meble, wymieniliśmy oświetlenie i rolety.

Dla Pszczółek i Biedronek zakupione zostały nowe dywany, a do wszystkich sal zabawki i pomoce edukacyjne, w tym nowy robot edukacyjny PHOTON w wersji rozszerzonej. Ozdobiono także wejście do przedszkola i okna we wszystkich grupach folią z kolorowymi, wesołymi grafikami.

Serdeczne podziękowania dla pracowników obsługi, którzy wykonali ogrom prac, aby nasza wspólna szkolna przestrzeń stała się nowoczesna i piękna.

Podziękowania dla nauczycieli  za kreatywne pomysły i pomoc.

Podziękowania składamy także rodzicom: Panu Robertowi Nowakowi za pomoc w składaniu mebli i Błażejowi Dyduchowi za wykonanie kraty zabezpieczającej schody.

Dziękujemy także Gminie Klucze – organowi prowadzącemu Zespół Szkolno-Przedszkolny za wspaniałą współpracę.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status