Fotografie konkursowe „Szczęście oczami dziecka”

Fotografie konkursowe „Szczęście oczami dziecka”

Zapraszamy do galerii zdjęć konkursowych i przeczytania kilku słów od Organizatora. Jeszcze raz gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za udział w konkursie!

W marcu 2021r. Szkoła Podstawowa im. Unii Europejskiej w Kwaśniowie Dolnym ogłosiła Gminny Konkurs Fotograficzny „Szczęście oczami dziecka” zainspirowany Dniem Szczęścia obchodzonym 20 marca. Konkurs objęty został Honorowym Patronatem Wójta Gminy Klucze, a jego rozstrzygnięcie nastąpiło 7 kwietnia.


W dzisiejszym świecie pandemii Covid coraz rzadziej można usłyszeć o szczęściu, czy byciu „szczęśliwym”. Obecna sytuacja wymaga od każdego z nas wielkiej cierpliwości i wytrwałości. Kiedy pomyślimy o szczęśliwym człowieku wyobrażamy sobie osobę uśmiechniętą, zadowoloną z życia, bez trosk i obaw.
Celem naszego konkursu było wzbudzenie w uczniach pozytywnych emocji. Konkurs zaangażował także rodziców.

Przeglądając fotografię jedna z mam napisała, że oglądając zdjęcia ze swoim synem odbyła 10 lekcji – edukację miłości, pokory, szczęścia, charakterów, spojrzenia na świat z kilku perspektyw, piękna na otaczający świat, ale także lekcję: żalu, cierpienia, smutku oraz  tęsknoty.
Tyle historii musiałam opowiedzieć mojemu synowi, że sama miała okazję powspominać piękne, czasami smutne chwile o których sama już zapomniałam, a przecież wystarczyło wyjąć album. Zdałam sobie też sprawę, że zbyt mało cennych chwil nie zostało przez mnie uchwyconych, a były dla mnie ważne.

Spójrzmy na to, ile rzeczy doceniamy dopiero po pewnym czasie. Zobaczmy, jak czas zmienia istotę szczęścia. Warto jest zatem wyrobić w sobie umiejętność bycia szczęśliwym na co dzień. Obiecajmy sobie, że  każdego dnia będziemy szukać powodów do szczęścia, mówmy o swoich potrzebach. Róbmy zdjęcia tego, co kochamy…

Pomysłodawczynią i osobą odpowiedzialną za konkurs była mgr Beata Krzykawska – nauczyciel specjalista w Szkole Podstawowej w Kwaśniowie Dolnym.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status