Nasze Drogowskazy

SZKOŁA PODSTAWOWA IM. UNII EUROPEJSKIEJ W KWAŚNIOWIE DOLNYM
NASZE GŁÓWNE DROGOWSKAZY

„Dzieci rodzą się ze skrzydłami, Nauczyciele pomagają im je rozwinąć” (J. Korczak)
Szkoła to przestrzeń zarówno dla uczniów
ze zdiagnozowanymi zdolnościami kierunkowymi, jak i uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Nauczyciele i specjaliści pracujący w szkole, profesjonalnie
wspierają rozwój uczniów już od pierwszych lat edukacji.

„Nie każdy musi być matematykiem, biologiem,
inżynierem czy lekarzem
Ale każdy dla dobra swojego i innych,
musi być człowiekiem” (W.E. Papis)
Szkoła wspiera ucznia w osiągnięciu pozytywnej samooceny, w poczuciu własnej wartości i godności, pomaga w podejmowaniu odpowiedzialnych decyzji.

„Obok ciebie jest inny człowiek. Spotkaj się z nim. Akceptujemy Innego, choć jest różny, i właśnie różność, inność jest bogactwem i wartością, jest dobrem.” (R. Kapuściński)
Szkoła jest miejscem gdzie uczniowie uczą utrwalają postawy szacunku do innych i do siebie samego.

„Przez zdrowie rozumiem możność istnienia pełnym, dojrzałym, żywym, radosnym życiem, w ścisłym związku z tym, co kocham – ziemią i wszystkimi jej cudownościami. (Katherine Mansfield)
Szkoła promująca zdrowie tworzy warunki i podejmuje działania, które sprzyjają: dobremu samopoczuciu społeczności szkolnej, podejmowaniu przez jej członków działań na rzecz zdrowia własnego i innych ludzi oraz tworzenia zdrowego środowiska.

„Szkoła to miejsce, w którym uczniowie, nauczyciele, dyrektorzy
i inni mogą cieszyć się swoją pracą i być z niej dumni”. (Edwards Deming, współtwórca koncepcji „Szkół Jakości”)
Praca, nauka i czas spędzony w szkole jest wspólną podróżą, w czasie której cała społeczność szkolna uczy się od siebie, dba o wspólne dobro, może na siebie liczyć.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status