Nowy wygląd sal w szkole i przedszkolu

Nowy wygląd sal w szkole i przedszkolu

Mimo trudnej sytuacji w kraju i nieobecności uczniów w szkole, wiele się u nas dzieje. Pokazujemy pierwsze efekty prac, jakie przeprowadziliśmy w szkole. Te nowe miejsca będą czekały na naszych uczniów, rodziców, nauczycieli już po powrocie do szkolnych murów.

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu pracowników w niespełna dwa tygodnie przygotowaliśmy wszystkie klasy na powrót dzieci do szkoły, a w czasie ferii zimowych pomalowaliśmy i unowocześniliśmy aż trzy sale szkolne.

Do niedawna pedagog, logopeda i terapeuci zajmowali jedno pomieszczenie. Od poniedziałku gabinet pedagoga i logopedy funkcjonować będzie w odrębnej  sali, a zajęcia rewalidacyjne odbywać się będą w nowej, odpowiednio dostosowanej klasie. Obie sale są jasne i przytulne, a wyposażenie poprawia komfort pracy i nauki.

W klasach tych pomalowane zostały ściany, zamontowane zostały nowe rolety i osłony na grzejniki. Sale wyposażono w lustra, tablice manipulacyjno-sensoryczne, hamak do relaksacji, dywany, fotele-gruszki, piłki terapeutyczne. 

Kolejna wyremontowana sala to pokój, w którym przyjmować będziemy rodziców na spotkaniach indywidualnych z nauczycielami, zaproszonych gości, uczniów i nauczycieli z innych szkół. Jest to także miejsce pełniące rolę szatni dla nauczycieli.

Dodatkowo wymienione zostało oświetlenie na wszystkich trzech korytarzach, klatkach schodowych, w kuchni i jadalni, zainstalowano w szkole nowy alarm, zegar szkolny „Elektroniczna Woźna” służący do automatycznego sterowania dzwonkiem szkolnym, pomalowany został sekretariat,  wymienione zostały rolety w klasie 1 i klasie 3 i zabezpieczone kratą schody wyjściowe na boisko.

W przedszkolu wyremontowaliśmy salę Motylków, zakupiliśmy nowoczesne przedszkolne  meble, wymieniliśmy oświetlenie i rolety.

Dla Pszczółek i Biedronek zakupione zostały nowe dywany, a do wszystkich sal zabawki i pomoce edukacyjne, w tym nowy robot edukacyjny PHOTON w wersji rozszerzonej. Ozdobiono także wejście do przedszkola i okna we wszystkich grupach folią z kolorowymi, wesołymi grafikami.

Serdeczne podziękowania dla pracowników obsługi, którzy wykonali ogrom prac, aby nasza wspólna szkolna przestrzeń stała się nowoczesna i piękna.

Podziękowania dla nauczycieli  za kreatywne pomysły i pomoc.

Podziękowania składamy także rodzicom: Panu Robertowi Nowakowi za pomoc w składaniu mebli i Błażejowi Dyduchowi za wykonanie kraty zabezpieczającej schody.

Dziękujemy także Gminie Klucze – organowi prowadzącemu Zespół Szkolno-Przedszkolny za wspaniałą współpracę.

Your email address will not be published. Required fields are marked *