Fotografie konkursowe „Szczęście oczami dziecka”

Fotografie konkursowe „Szczęście oczami dziecka”

Zapraszamy do galerii zdjęć konkursowych i przeczytania kilku słów od Organizatora. Jeszcze raz gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za udział w konkursie!

W marcu 2021r. Szkoła Podstawowa im. Unii Europejskiej w Kwaśniowie Dolnym ogłosiła Gminny Konkurs Fotograficzny „Szczęście oczami dziecka” zainspirowany Dniem Szczęścia obchodzonym 20 marca. Konkurs objęty został Honorowym Patronatem Wójta Gminy Klucze, a jego rozstrzygnięcie nastąpiło 7 kwietnia.


W dzisiejszym świecie pandemii Covid coraz rzadziej można usłyszeć o szczęściu, czy byciu „szczęśliwym”. Obecna sytuacja wymaga od każdego z nas wielkiej cierpliwości i wytrwałości. Kiedy pomyślimy o szczęśliwym człowieku wyobrażamy sobie osobę uśmiechniętą, zadowoloną z życia, bez trosk i obaw.
Celem naszego konkursu było wzbudzenie w uczniach pozytywnych emocji. Konkurs zaangażował także rodziców.

Przeglądając fotografię jedna z mam napisała, że oglądając zdjęcia ze swoim synem odbyła 10 lekcji – edukację miłości, pokory, szczęścia, charakterów, spojrzenia na świat z kilku perspektyw, piękna na otaczający świat, ale także lekcję: żalu, cierpienia, smutku oraz  tęsknoty.
Tyle historii musiałam opowiedzieć mojemu synowi, że sama miała okazję powspominać piękne, czasami smutne chwile o których sama już zapomniałam, a przecież wystarczyło wyjąć album. Zdałam sobie też sprawę, że zbyt mało cennych chwil nie zostało przez mnie uchwyconych, a były dla mnie ważne.

Spójrzmy na to, ile rzeczy doceniamy dopiero po pewnym czasie. Zobaczmy, jak czas zmienia istotę szczęścia. Warto jest zatem wyrobić w sobie umiejętność bycia szczęśliwym na co dzień. Obiecajmy sobie, że  każdego dnia będziemy szukać powodów do szczęścia, mówmy o swoich potrzebach. Róbmy zdjęcia tego, co kochamy…

Pomysłodawczynią i osobą odpowiedzialną za konkurs była mgr Beata Krzykawska – nauczyciel specjalista w Szkole Podstawowej w Kwaśniowie Dolnym.

Your email address will not be published. Required fields are marked *