Dzień Dziecka w ZSP

Dzień Dziecka w ZSP

Dnia 1 czerwca w naszej szkole i przedszkolu odbył się Dzień Dziecka współorganizowany przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kwaśniowie Dolnym, Radę Rodziców i Radę Sołecką Kwaśniowa Górnego. Wydarzenie odbyło się pod Honorowym Patronatem Wójta Gminy Klucze.

Z tej okazji uczniowie i przedszkolaki zapewnionych mieli wiele atrakcji.  Pani Aleksandra Mstowska – nauczycielka wf i Pan Karol Półtorak – trener zorganizowali II Europejski Bieg po Zdrowie, czyli bieg przeszkodowy, w którym uczestniczyli wszyscy uczniowie klas I-VIII szkoły podstawowej. Tor przeszkód pokonały także nasze przedszkolaki.

W tym wyjątkowym dniu odwiedzili nas Wójt Gminy Klucze Norbert Bień, Sekretarz Gminy Klucze Daniel Hickiewicz, Radny Gminy Klucze Grzegorz Smętek, Radny powiatu olkuskiego Kamil Wołek i Pełnomocnik Wójta ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Jarosław Rak.

I Europejski Bieg po zdrowie był wspaniałą okazją, by zapewnić uczniom  szansę na niezapomnianą zabawę i aktywność na świeżym powietrzu. Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali pamiątkowe medale, a przedszkolaki dodatkowo wygrały puchary i piłki dla sowich grup.

Celem biegu była popularyzacja biegania jako naturalnej formy ruchu oraz rekreacji ruchowej i promowanie aktywności fizycznej na świeżym powietrzu.

Ponadto po zmaganiach dzieci zjadły pyszną kiełbaskę upieczoną przez rodziców. Otrzymały także soczek i czekoladę od Rady Sołeckiej Kwaśniowa Górnego za co serdecznie dziękujemy!

W tym dniu wiele radości sprawiła dzieciom wizyta bałwanka Olafa, który wspólnie z dziećmi bawił się i tańczył.

Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam zorganizować ten wyjątkowy dzień dla naszych uczniów i przedszkolaków. Są to:

  • Rodzice: Pani Iwona Grabowska, Pani Małgorzata Drzymała, Pan Krzysztof Konieczny, Pan Robert Nowak, Pani Agnieszka Kozieł,
  • Grzegorz Smętek – Sołtys i Radny Kwaśniowa Górnego,
  • Urząd Gminy Klucze,
  • pracownicy obsługi ZSP w Kwaśniowie Dolnym
  • firmy: Magdalena i Piotr Barczyk „Eled”, Justyna i Szczepan Grzanka „Linsznur”, Martyna i Jakub Madej „Modena”.

Dzień Dziecka został zorganizowany na świeżym powietrzu zgodnie z obowiązującym reżimem sanitarnym. Zapraszamy do galerii.

Your email address will not be published. Required fields are marked *