Uczymy się JĘZYKA ANGIELSKIEGO śpiewając!

Uczymy się JĘZYKA ANGIELSKIEGO śpiewając!

Klasa V rozpoczęła innowację łącząc dwa przedmioty: język angielski oraz muzykę. Innowacja nosi tytuł „Sing with Disney” i będzie realizowana przez uczniów klasy IV oraz V w roku szkolnym 2021/2022. 🎶🔎 Na lekcjach muzyki, w ramach godzin ujętych w planie nauczania, uczniowie poznają jeden utwór z bajki Walta Disneya. Piosenka zostanie omówiona pod względem muzycznym oraz językowym.

Efektem innowacji będzie poszerzony przez ucznia zasób słownictwa, rozwinięcie umiejętności językowych oraz wokalnych poprzez słuchanie, umiejętność tłumaczenia oraz śpiewania piosenek w języku angielskim.

Na pierwszej lekcji innowacyjnej poznaliśmy piosenkę z bajki “Zaplątani” o tytule “When will my life begin” czyli “Kiedy zacznie się moje życie”. 🎶 Po wysłuchaniu piosenki poznaliśmy słownictwo związane z obowiązkami domowymi takie jak: sweep, knit, polish and wax, do laundry, mop and cook oraz słówka z kategorii hobby i zainteresowania takie jak: darts, chess, pottery, sketch, stretch, sew a dress, ballet, take a climb and paint. A potem śpiewaliśmy, śpiewaliśmy i śpiewaliśmy… a najważniejsze jest to, że wiedzieliśmy o czym śpiewamy. 🎤 Czekamy z niecierpliwością na kolejną piosenkę. 😊

Your email address will not be published. Required fields are marked *