Zawitaj na Ranczo Artemidy!

Zawitaj na Ranczo Artemidy!

W dniu 23.03.2022 r. uczniowie klasy II z wychowawcą p. Dorotą Kardynał i p. Agnieszką Myszor wybrali się na wycieczkę do urokliwego miejsca w Nowej Górze zwanym „Ranczem Artemidy”.

Głównym celem wycieczki było obcowanie z przyrodą ożywioną w postaci zwierząt mieszkających na ranczu. Uczniowie mieli możliwość bliżej poznać te niesamowite zwierzęta. Wspólnie karmili: konie, osiołka, barany i króliki, natomiast papugi oraz pawie mogły obserwować i podziwiać. Następnie uczniowie uczestniczyli w warsztatach z rękodzielnictwa, na których każdy z nich mógł samodzielnie wykonać palmę oraz malować pisanki woskiem. Swoje prace ochoczo zabrali do domu. W między czasie braliśmy udział w prezentacji jajek kraszonych bez chemii oraz historii i legend na temat ,,Co jest w tradycyjnym wielkanocnym koszyczku i dlaczego?”. Kolejną atrakcją było pieczenie kiełbasek na ognisku, które w takim otoczeniu smakowały wyjątkowo. Ostatnim etapem naszej wycieczki był spacer po pięknym terenie i podziwianie widoków.

Wizyta w tym miejscu na pewno zapadnie w pamięci wszystkich uczestników. Dzieciom dopisywał dobry humor, wszystkie były wesołe i zadowolone.

Your email address will not be published. Required fields are marked *