Poznajemy zawody – wycieczka klasy II

Poznajemy zawody – wycieczka klasy II

23 maja 2022r. odbyła się wycieczka uczniów klasy II. Głównym celem wycieczki było zapoznanie uczniów z pracą strażaka, policjanta oraz kucharza.

Pierwszym przystankiem w naszej podróży była Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu. Policjanci opowiadali o swojej pracy w poszczególnych wydziałach, przedstawili bliżej zawód policjanta, a następnie technicy kryminalistyki zaprezentowali wyposażenie specjalistycznej walizki, którą zabierają na zdarzenia kryminalne. Pod okiem funkcjonariusza, uczniowie mieli możliwość własnoręcznie zebrać i zabezpieczyć ślady daktyloskopijne z papieru. Na pamiątkę spotkania z policjantami każdy z nich otrzymał dyplom z odciskiem swoich linii papilarnych.

Kolejnym etapem była wizyta w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Olkuszu. Uczniowie, w specjalnej sali edukacyjnej obejrzeli filmy rysunkowe o różnych zdarzeniach z udziałem ognia. Po wcześniejszym przebraniu się w stroje strażaków, dzieci zapoznały się z licznymi rekwizytami. Po ciekawie przeprowadzonych zajęciach uczniowie zwiedzili garaż dla samochodów strażackich. Byli zachwyceni, kiedy osobiście mogli wejść do wozu strażackiego i zobaczyć jego wyposażenie.

Ostatnim punktem naszej wycieczki było „Bistro Taty”. Mieliśmy możliwość przyjrzenia się pracy restauracji i to od kuchni. Dowiedzieliśmy się kto w niej pracuje i jakie są obowiązki każdej zatrudnionej w niej osoby. W późniejszej części uczniowie pod czujnym okiem szefowej kuchni i Pani manager przygotowali pizzę, lemoniadę oraz pancake z owocami. Dzieci z radością przystąpiły do gotowania. Z wielką chęcią opowiadały o swoich kuchennych poczynaniach, zwłaszcza gdyż dotyczyły one naszej klasowej innowacji pt. „Wiem, co jem”.

Uczniowie z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w każdym spotkaniu, chętnie zadawali i odpowiadali na pytania. Dziękujemy Komendzie Powiatowej Policji w Olkuszu, Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Olkuszu oraz Pani manager „Bistro Taty” za miłą atmosferę i serdeczne przyjęcie.

Your email address will not be published. Required fields are marked *