Uroczyste ślubowanie klasy pierwszej

Uroczyste ślubowanie klasy pierwszej

Jedną z najpiękniejszych tradycji  szkolnych jest ślubowanie klas pierwszych. Jest to wyjątkowy dzień nie tylko dla uczniów, ale również dla ich rodziców oraz bliskich. Pierwszoklasiści  wraz z uczniami starszych klas przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Zapewniali także, że znają szkolną rzeczywistość i są gotowi podejmować uczniowskie wyzwania. Pierwszy egzamin został zdany na 6!

W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym uczniowie klas pierwszych ślubowali  godnie reprezentować  szkołę,  być dobrymi Polakami. Po złożeniu ślubowania  Dyrektor Szkoły Pan Damian Banyś dokonał symbolicznego pasowania na ucznia. Od tej chwili stali się oni nowymi członkami społeczności szkolnej.  Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy. Nie zabrakło też upominków od rodziców.

Symbolicznym momentem uroczystości , a jednocześnie trwałą pamiątką było zasadzenie sadzonki drzewa w ogrodzie szkolnym w obecności uczniów i rodziców.  Naszym najmłodszym uczniom życzymy samych sukcesów i radości ze zdobywanej wiedzy!

Your email address will not be published. Required fields are marked *