„Siły Natury”

„Siły Natury”

Przed nami kolejna odsłona zmagań Sprytnych Detektywów.


Tematem , którym zajęliśmy się w tym miesiącu były „Siły Natury” występujące w przyrodzie. Początkowo zapoznaliśmy się z nowymi  pojęciami takimi jak: siła tarcia, ciśnienie hydrostatyczne czy siła odśrodkowa. W tym samym dniu przeprowadziliśmy szereg bardzo ciekawych eksperymentów  , a dzięki  zaangażowaniu naszej Pani od zajęć  chemicznych Agnieszce Bruździe wzięliśmy udział w bardzo ciekawym pokazie( przy użyciu produktów życia codziennego) …my sami również byliśmy bardzo zaangażowani w to przedsięwzięcie. Tego typu eksperymenty chemiczne spełniły kluczową rolę podczas poznawania tak trudnych  pojęć , o których mieliśmy okazję usłyszeć po raz pierwszy. Umożliwiło to nam nie tylko  rozwijanie naszych aktywności jak i tym samym kształtowanie samodzielności w naszych działaniach.
Dalszoplanowe zajęcia naszych  „Ambasadorów Nauki” było to poznanie zasad  grawitacji , środka ciężkości oraz stanu nieważkości. Lekcje te były zapoczątkowane grą dydaktyczną „Grawitacja i skoki” (chwytając podchwytem przedmiotów wybranych specjalnie przez nauczyciela).


Dzięki tej zabawie zdaliśmy sobie sprawę jak przedmiot przyciągany jest przez ziemię, analizując tym samym pojęcie grawitacji. Nie mogło również zabraknąć doświadczeń z użyciem piórka , kartki papieru oraz piłki tenisowej. Obejrzeliśmy również film na którym astronauci przebywający na księżycu (misja Apollo V) gdzie nie ma atmosfery, puszczali jednocześnie piórko i młotek. Przedmioty te spadły równocześnie , ponieważ nie doznały zjawiska oporu powietrza.


Zajęcia te uważamy, za bardzo udane;)

Your email address will not be published. Required fields are marked *