Zakończenie projektu „Być jak Ignacy”

Zakończenie projektu „Być jak Ignacy”

„Podstawy ekonomii”


Witajcie nasi wierni słuchacze…czy jesteście ciekawi jakim blokiem tematycznym
zajmowaliśmy się w tym miesiącu?


Już wam odpowiadamy – były to podstawy ekonomii.
Na początku naszych zajęć oglądaliśmy filmy pt. „Myszka w paski / Świat Pieniędzy / Co to są pieniądze?”- bardzo dokładnie analizowaliśmy poszczególne etapy tychże plików multimedialnych. Poznaliśmy nowe terminy m.in.: bartet czy handel wymienny. Panie przygotowały nam ciekawe zadania pokazowe związane z banknotami o różnych nominałach, banknoty zabawkowe, papierowe…Podczas dyskusji dowiedzieliśmy się co ma największy wpływ na ceny produktów oraz jakie kwestie brane są pod uwagę przy ustalaniu cen. Przykładowo prosty kalkulator będzie tańszy niż komputer , ponieważ koszt jego produkcji jest niższy…nie wymaga tylu części , nie jest aż tak skomplikowany , a popyt na niego jest mniejszy.


Kolejna lekcja to poznanie historii pieniądza.


Co było przed pieniędzmi? Jak kiedyś mówiło się na pieniądze? Jak powstawał pieniądz na
przestrzeni dziejów?


Naszym zadaniem artystycznym było stworzenie unikalnych certyfikatów związanych z walutami cyfrowymi…każdy z nas wykazał się odrębnością co do wizji spojrzenia na tenże projekt. Natomiast bardziej skomplikowane okazało się zadanie plastyczne dotyczące wpływu ekonomii na życie innych. Pracowaliśmy w małych grupach ,mogliśmy nie tylko świetnie się bawić ,ćwiczyć umiejętności „dobrego słuchacza i mówcy” ale i także „wzmocnić” relacje między sobą.


Nasze dzieła można obejrzeć w przedsionku szkoły.


Ostatni blok tematyczny dobiegł końca…będziemy go wspominać bardzo twórczo i kreatywnie…dziękujemy za waszą obecność i duże wsparcie;)


Pozdrawiamy „Sprytni Detektywi” oraz opiekunowie projektu;)

Your email address will not be published. Required fields are marked *