Innowacja pedagogiczna „Zdrowo jem, zdrowo rosnę”.

Innowacja pedagogiczna „Zdrowo jem, zdrowo rosnę”.

Innowacja pedagogiczna „Zdrowo jem, zdrowo rosnę” została wprowadzona w klasie I po to, aby pokazać dzieciom zalety zdrowego odżywiania się, poprzez własne doświadczenia, świadome wybory i ciekawe zajęcia, które angażują wszystkich. Łączy treści edukacyjne z różnych obszarów podstawy programowej, promuje aktywne metody nauczania i wychowania. Udział w innowacji pozwoli uczniom rozwinąć zainteresowania kulinarne, nauczy bezpiecznej i higienicznej pracy w kuchni, oraz przybliży zasady kultury podczas konsumowania posiłków oraz nakrywania do stołu.

Innowacja pedagogiczna „Zdrowo jem, zdrowo rosnę” to przede wszystkim dobra wesoła zabawa i odkrywcza przygoda, która ukształtuje właściwe nawyki żywieniowe u dzieci w wieku szkolnym.

Za nami już trzy zajęcia, dzieci przedstawiły swoje propozycje zdrowego śniadania, był też pokazany sposób łatwego i zdrowego jogurtu dla całej rodziny, a ostatnio poznaliśmy smak szpinaku w połączeniu z makaronem. Jedzenia smakowało o czym świadczyła prośba o dokładki, a było ich kilka.

Your email address will not be published. Required fields are marked *