Dzień Mamy

Dzień Mamy

                  Gdy kto chce zamknąć w jednym tylko słowie

                      ogrom uczuć jasnych do granic ostatka,

                       niech przyklęknąwszy to imię wypowie

                       jedno, jedyne, przenajsłodsze..….Matka.

                                     K. Dobrzyński- „Matka”

Matka. To jedno słowo ileż kryje w sobie treści. Z nim związane są zawsze najpiękniejsze, niczym nie zmącone wspomnienia z najwcześniejszego dzieciństwa, nasze pierwsze radości, troski, marzenia i tęsknoty.

Dzień Matki obchodzimy zawsze 26 maja w okresie rozkwitania najpiękniejszych kwiatów, zapewne dlatego, by je wszystkie można było Jej ofiarować. Każdy z nas chowa w sercu wdzięczność za to, że dała mu największy skarb – życie. Wdzięczność tę wyrażamy w różnych postaciach: w miłości, codziennym szacunku, modlitwie.

Z tej okazji uczniowie naszej szkoły podziękowali swoim mamom podczas uroczystego apelu, który odbył się w niedzielę w naszym kościele parafialnym. Pod opieką Pani  Magdaleny Kaczmarzyk i Pana Jacka Żurka dzieci wyśpiewały i wyrecytowały najpiękniejsze życzenia dedykowane wszystkim Matkom. Są one dowodem miłości, szacunku, i wiernej pamięci w dniu ich święta. Ksiądz proboszcz Mieczysław Raszewski odprawił Mszę Świętą w intencji wszystkich Matek. Właśnie w tym dniu nasz Dostojny Jubilat obchodził 45 lecie święceń kapłańskich. W imieniu całej rodziny parafialnej oraz społeczności szkolnej jako wyraz wdzięczności za drogę kapłańską ksiądz proboszcz przyjął  najlepsze życzenia i bukiety kwiatów. 

Your email address will not be published. Required fields are marked *